/ Chip Resistor - Surface Mount / TFCR0805-10W-E-4221BT-1K
minImg
TFCR0805-10W-E-4221BT-1K
Venkel
제품 번호:
TFCR0805-10W-E-4221BT-1K
제조업체:
Venkel
패키지:
0805
설명:
RES 4.22K OHM 0.1% 1/10W 0805
재고 : 1000
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 4.22 kOhms
Series TFCR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W