TJ11A1500000G
Amphenol Anytek
제품 번호:
TJ11A1500000G
제조업체:
Amphenol Anytek
설명:
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.5MM
사용자 가이드
Insulation Height 0.594" (15.09mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation -
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Screw Size M3
Contact Material Copper
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry 180°
Features Retention Latches (Non-Wire Side)
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 12-24 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 11
Number of Positions 11
Torque - Screw 0.56 Nm (5.0 Lb-In)
Termination Style Screw
Color Green
Wire Strip Length 7-8mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series TJ
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.295" (7.50mm)