TJ1311830000G
Amphenol Anytek
제품 번호:
TJ1311830000G
제조업체:
Amphenol Anytek
설명:
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM
사용자 가이드
Insulation Height 0.437" (11.10mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation -
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Screw Size M2
Contact Material Phosphor Bronze
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry 180°
Features -
Wire Gauge or Range - mm² 1.5mm²
Voltage - IEC 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 16-28 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 13
Number of Positions 13
Torque - Screw -
Termination Style Screw
Color Gray
Wire Strip Length 6-7mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC 10.5A
Series TJ
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.138" (3.50mm)