Infineon Technologies
제품 번호:
TLE6389GV
제조업체:
패키지:
PG-DSO-14-3
배치:
-
설명:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A PDSO14
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 15V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | PG-DSO-14-3 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 5V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 360kHz |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TLE6389 |