TNPW0402100RBYTD
Vishay Dale
제품 번호:
TNPW0402100RBYTD
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
0402
설명:
RES 100 OHM 0.1% 1/16W 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 100 Ohms
Series TNPW
Power (Watts) 0.063W, 1/16W