Eaton - Electronics Division
제품 번호:
TR2/6125FF1.25R
패키지:
-
배치:
-
설명:
FUSE BRD MT 1.25A 125VAC 72VDC
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 0.355 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.171 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | cULus |
| Current Rating (Amps) | 1.25 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.240" L x 0.107" W x 0.107" H (6.10mm x 2.72mm x 2.72mm) |
| Product Status | Active |
| Series | 6125FF |
| Voltage Rating - DC | 72 V |
| Package / Case | 2410 (6125 Metric) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |