/ Fuses / TR3-S505SC-10-R
minImg
TR3-S505SC-10-R
Eaton - Electronics Division
제품 번호:
TR3-S505SC-10-R
설명:
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM
사용자 가이드
Operating Temperature -
Melting I²t 397
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0061 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE
Current Rating (Amps) 10 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series S505
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V