Taiwan Semiconductor Corporation
제품 번호:
TSC873CW RPG
패키지:
SOT-223
배치:
-
설명:
TRANS NPN 400V 1A SOT223
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.855
$0.855
10
$0.70205
$7.0205
100
$0.54606
$54.606
500
$0.46284
$231.42
1000
$0.377036
$377.036
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 250mA, 1A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 80 @ 250mA, 10V |
| Base Product Number | TSC873 |