TSM160N10LCR RLG
Taiwan Semiconductor Corporation
제품 번호:
TSM160N10LCR RLG
패키지:
8-PDFN (5x6)
설명:
MOSFET N-CH 100V 46A 8PDFN
재고 : 11815
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4431 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 73 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 16mOhm @ 8A, 10V
Supplier Device Package 8-PDFN (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 83W (Tc)
Series -
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 46A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V