TVS042CG3R5CC-W
Taiyo Yuden
제품 번호:
TVS042CG3R5CC-W
제조업체:
Taiyo Yuden
설명:
CAP CER 3.5PF 25V C0G/NP0 01005
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series V
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 3.5 pF