TW-03-06-L-D-255-150
Samtec Inc.
제품 번호:
TW-03-06-L-D-255-150
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.268" (6.800mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.673" (17.094mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series TW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.255" (6.477mm)
Length - Tail 0.150" (3.810mm)