TZMC3V3-M-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
TZMC3V3-M-08
패키지:
SOD-80 MiniMELF
설명:
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD80
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-80 MiniMELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, TZM-M
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Power - Max 500 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms