U51DL-012KK-4
Micronel USA
제품 번호:
U51DL-012KK-4
제조업체:
Micronel USA
설명:
FAN BLOWER 65X48.5MM 12VDC WIRE
사용자 가이드
Operating Temperature -4 ~ 131°F (-20 ~ 55°C)
Air Flow 15.5 CFM (0.434m³/min)
Noise 61.0dB(A)
Ingress Protection -
Static Pressure 16.861 in H2O (4200.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE
Current Rating (Amps) 2.70A
Fan Type Blower
Termination 4 Wire Leads
Voltage - Rated 12VDC
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 65mm L x 50mm H
Voltage Range 9 ~ 15VDC
Product Status Active
RPM 40200 RPM
Weight -
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Polyamide (PA6), Nylon 6
Series -
Mfr Micronel USA
Material - Frame Polycarbonate (PC)
Features Speed Sensor (Tach), Speed Control (SP)
Package Bulk
Width 48.50mm