NKK Switches
제품 번호:
UB25KKW01N-C
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$10.2315
$10.2315
10
$9.21785
$92.1785
25
$8.83196
$220.799
40
$8.397762
$335.91048
80
$8.059924
$644.79392
230
$7.577286
$1742.77578
440
$6.998108
$3079.16752
945
$6.756799
$6385.175055
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Square, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Square - 16.20mm x 16.20mm |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Circuit | DPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | UB |
| Type | Standard |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Spot LED |
| Package | Tray |
| Base Product Number | UB25KKW |
| Color - Actuator/Cap | Red |