UBY1H132MHL
Nichicon
제품 번호:
UBY1H132MHL
제조업체:
Nichicon
설명:
CAP ALUM 1300UF 20% 50V RADIAL
재고 : 742
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Ripple Current @ Low Frequency 1.668 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 33mOhm @ 100kHz
Series UBY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.78 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1300 µF