UCY2G390MHD9
Nichicon
제품 번호:
UCY2G390MHD9
제조업체:
Nichicon
설명:
CAP ALUM 39UF 20% 400V RADIAL
재고 : 864
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Ripple Current @ Low Frequency 385 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UCY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 770 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 39 µF