UHW0J392MHD
Nichicon
제품 번호:
UHW0J392MHD
제조업체:
Nichicon
설명:
CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency 1.95 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UHW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.6 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3900 µF
Package Bulk
Impedance 16 mOhms