STMicroelectronics
제품 번호:
ULN2003A
제조업체:
패키지:
16-DIP
배치:
-
설명:
IC PWR RELAY 7NPN 1:1 16DIP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.7315
$0.7315
25
$0.59508
$14.877
100
$0.48602
$48.602
500
$0.384503
$192.2515
2500
$0.278369
$695.9225
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | Inverting |
| Output Type | Darlington |
| Switch Type | Relay, Solenoid Driver |
| Output Configuration | Low Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Voltage - Load | 50V (Max) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Rds On (Typ) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Current - Output (Max) | 500mA |
| Number of Outputs | 7 |
| Series | ULx200xA |
| Fault Protection | - |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Interface | Parallel |
| Base Product Number | ULN2003 |