STMicroelectronics
제품 번호:
ULN2804A
제조업체:
패키지:
18-DIP
배치:
-
설명:
TRANS 8NPN DARL 50V 0.5A 18DIP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.698
$2.698
10
$2.42345
$24.2345
25
$2.28608
$57.152
100
$1.94788
$194.788
250
$1.828978
$457.2445
500
$1.600351
$800.1755
1000
$1.32601
$1326.01
2500
$1.234563
$3086.4075
5000
$1.18883
$5944.15
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 500µA, 350mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Supplier Device Package | 18-DIP |
| Series | - |
| Transistor Type | 8 NPN Darlington |
| Package / Case | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Power - Max | 2.25W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - |
| Package | Tube |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 350mA, 2V |
| Base Product Number | ULN2804 |