Nichicon
제품 번호:
ULT2G3R9MNL1GS
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 3.9UF 20% 400V SMD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.045
$1.045
10
$0.7942
$7.942
50
$0.65987
$32.9935
100
$0.568195
$56.8195
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 30 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | ULT |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Ripple Current @ High Frequency | 45 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 3.9 µF |
| Package | Tape & Reel (TR) |