Micro Commercial Co
제품 번호:
UM6K1N-TP
제조업체:
패키지:
SOT-363
배치:
-
설명:
MOSFET N-CHANNEL MOSFET
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 13pF @ 5V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 8Ohm @ 10mA, 4V |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.5V @ 100µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Series | - |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 150mW |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100mA |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | UM6K1 |