UP050B561K-KEC
Taiyo Yuden
제품 번호:
UP050B561K-KEC
제조업체:
Taiyo Yuden
설명:
CAP CER 560PF 50V AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient B
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Thickness (Max) -
Package / Case Axial
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 560 pF