UPJ1V121MPD1TD
Nichicon
제품 번호:
UPJ1V121MPD1TD
제조업체:
Nichicon
설명:
CAP ALUM 120UF 20% 35V RADIAL
재고 : 235
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Ripple Current @ Low Frequency 370 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 550 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 120 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 220 mOhms