Nichicon
제품 번호:
UPJ2E470MHD
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.919
$1.919
10
$1.5561
$15.561
50
$1.35755
$67.8775
100
$1.187975
$118.7975
500
$0.905084
$452.542
1000
$0.791958
$791.958
2500
$0.763667
$1909.1675
5000
$0.735386
$3676.93
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.299" (33.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 225 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UPJ |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 360 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 47 µF |
| Package | Bulk |