UPM2A3R3MDD1TD
Nichicon
제품 번호:
UPM2A3R3MDD1TD
제조업체:
Nichicon
설명:
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL
재고 : 1809
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Ripple Current @ Low Frequency 27 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 54 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3.3 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 4.1 Ohms