Nichicon
제품 번호:
UPT2G331MRD
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 330UF 20% 400V RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$7.961
$7.961
10
$7.07465
$70.7465
50
$6.19058
$309.529
100
$5.660005
$566.0005
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Polarization | - |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.492" (12.50mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.4 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UPT |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.24 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 330 µF |
| Package | Bulk |