Rohm Semiconductor
제품 번호:
US6M2TR
제조업체:
패키지:
TUMT6
배치:
-
설명:
MOSFET N/P-CH 30V/20V TUMT6
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.5415
$5.415
100
$0.41515
$41.515
500
$0.328149
$164.0745
1000
$0.262523
$262.523
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| Configuration | N and P-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 80pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 2.2nC @ 4.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 240mOhm @ 1.5A, 4.5V |
| Supplier Device Package | TUMT6 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.5V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V, 20V |
| Series | - |
| Package / Case | 6-SMD, Flat Leads |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 1W |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 1.5A, 1A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | US6M2 |