UTS1H2R2MDD1TE
Nichicon
제품 번호:
UTS1H2R2MDD1TE
제조업체:
Nichicon
설명:
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Ripple Current @ Low Frequency 8.8 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UTS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 22 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF