UUE1C222MNS1ZD
Nichicon
제품 번호:
UUE1C222MNS1ZD
제조업체:
Nichicon
설명:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.752" L x 0.752" W (19.10mm x 19.10mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Ripple Current @ Low Frequency 888 mA @ 120 Hz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UUE
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.2 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF