Nichicon
제품 번호:
UVP1C331MPD
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.8265
$0.8265
10
$0.61085
$6.1085
50
$0.48849
$24.4245
100
$0.418665
$41.8665
500
$0.331417
$165.7085
1000
$0.279091
$279.091
2500
$0.261649
$654.1225
5000
$0.244207
$1221.035
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Bi-Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.689" (17.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 375 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UVP |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 562.5 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 330 µF |
| Package | Bulk |