Nichicon
제품 번호:
UVP1H221MHD
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.045
$1.045
10
$0.8227
$8.227
50
$0.71307
$35.6535
100
$0.617025
$61.7025
500
$0.466222
$233.111
1000
$0.411378
$411.378
2500
$0.383952
$959.88
5000
$0.370244
$1851.22
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Bi-Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 480 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UVP |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 720 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 220 µF |
| Package | Bulk |