UVZ1V102MHD
Nichicon
제품 번호:
UVZ1V102MHD
제조업체:
Nichicon
설명:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
재고 : 69945
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Ripple Current @ Low Frequency 810 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UVZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 931.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF