UWZ1C470MCL1GS
Nichicon
제품 번호:
UWZ1C470MCL1GS
제조업체:
Nichicon
설명:
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications High Temperature Reflow
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Ripple Current @ Low Frequency 50 mA @ 120 Hz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UWZ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 75 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 47 µF