Nichicon
제품 번호:
UZT1H0R1MCL1GB
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.665
$0.665
10
$0.4883
$4.883
50
$0.39026
$19.513
100
$0.33459
$33.459
500
$0.26486
$132.43
1000
$0.223041
$223.041
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | - |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.181" (4.60mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 0.9 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.157" Dia (4.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UZT |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.35 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Package | Tape & Reel (TR) |