Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
V-166-1C25
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.4055
$5.4055
10
$4.32535
$43.2535
25
$4.10932
$102.733
50
$4.00121
$200.0605
100
$3.46047
$346.047
250
$3.244212
$811.053
500
$3.082009
$1541.0045
1000
$2.973861
$2973.861
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Operating Position | 0.815" (20.7mm) |
| Release Force | 14gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC), 600mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 50,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | V |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 125gf |
| Overtravel | 0.062" (1.6mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.157" (4.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | V-166 |
| Differential Travel | 0.060" (1.5mm) |