/ Limit Switches / V15H16-CZ200A02
minImg
V15H16-CZ200A02
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
제품 번호:
V15H16-CZ200A02
설명:
BASIC SWITCH V BASICS V15
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 150°C
Operating Position 0.602" (15.3mm)
Release Force 20gf
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Lever, Straight
Current Rating (Amps) 16A (AC)
Circuit SPDT
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series V15
Switch Function On-Mom
Operating Force 120gf
Overtravel 0.051" (1.3mm)
Voltage Rating - AC 125 V
Electrical Life -
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Pretravel 0.125" (3.2mm)
Features -
Package Bulk
Base Product Number V15H16
Differential Travel 0.047" (1.2mm)