Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
V40DM100C-M3/I
패키지:
TO-263AC (SMPD)
배치:
-
설명:
DIODE ARRAY SCHOTT 100V TO263AC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.7195
$1.7195
10
$1.4269
$14.269
100
$1.135725
$113.5725
500
$0.960982
$480.491
1000
$0.815385
$815.385
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-263AC (SMPD) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 700 µA @ 100 V |
| Series | eSMP®, TMBS® |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab) Variant |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 770 mV @ 20 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | V40DM100 |