Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VBUS03B1-SD0-G4-08
패키지:
CLP0603
배치:
-
설명:
TVS DIODE 3.3VWM 29VC CLP0603
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.361
$0.361
10
$0.29735
$2.9735
100
$0.1577
$15.77
500
$0.10374
$51.87
1000
$0.070547
$70.547
2000
$0.063631
$127.262
5000
$0.055328
$276.64
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.5A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 0.29pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 45W |
| Supplier Device Package | CLP0603 |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 29V |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.3V (Max) |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | VBUS03 |