Vishay Semiconductor Opto Division
제품 번호:
VDMG10A1
패키지:
-
배치:
-
설명:
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL GRN 10SMD
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 0.5mcd |
| Size / Dimension | 0.630" H x 0.386" W x 0.059" D (16.00mm x 9.80mm x 1.50mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Power Dissipation (Max) | 70mW |
| Series | VDM.10A1 |
| Common Pin | Common Anode |
| Display Type | 7-Segment |
| Package / Case | 10-SMD, No Lead |
| Number of Characters | 1 |
| Digit/Alpha Size | 0.39" (10.00mm) |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Wavelength - Peak | 572nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | VDMG10 |