VE-24V-CW-B1
Vicor Corporation
제품 번호:
VE-24V-CW-B1
설명:
DC DC CONVERTER 5.8V 100W
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 100V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 5.8V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 17.24A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 55V
Series VE-200™ (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%