/ Oscillators / VF194SL-1-38.8880MHZ
minImg
VF194SL-1-38.8880MHZ
CTS-Frequency Controls
제품 번호:
VF194SL-1-38.8880MHZ
설명:
XTAL OSC VCXO 38.8880MHZ HCMOS
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 30mA
Size / Dimension 0.303" L x 0.205" W (7.70mm x 5.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Function Amplitude Control
Series VF194
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS, TTL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 38.888 MHz