/ Ceramic Capacitors / VJ0402D8R2CXAAJHT
minImg
VJ0402D8R2CXAAJHT
Vishay Vitramon
제품 번호:
VJ0402D8R2CXAAJHT
설명:
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0402
재고 : 2350
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Product Status Active
Ratings -
Series VJ HIFREQ HT
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 8.2 pF