/ Ceramic Capacitors / VJ0402V103MXJCW1BC
minImg
VJ0402V103MXJCW1BC
Vishay Vitramon
제품 번호:
VJ0402V103MXJCW1BC
설명:
CAP CER 10000PF 16V Y5V 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ W1BC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 10000 pF