VJ0603D4R3CXXAJ
Vishay Vitramon
제품 번호:
VJ0603D4R3CXXAJ
설명:
CAP CER 4.3PF 25V C0G/NP0 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series VJ HIFREQ
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 4.3 pF