/ Ceramic Capacitors / VJ0603V154MXACW1BC
minImg
VJ0603V154MXACW1BC
Vishay Vitramon
제품 번호:
VJ0603V154MXACW1BC
제조업체:
Vishay Vitramon
설명:
CAP CER 0.15UF 50V Y5V 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ W1BC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.15 µF