/ Ceramic Capacitors / VJ0603V823ZXXCW1BC
minImg
VJ0603V823ZXXCW1BC
Vishay Vitramon
제품 번호:
VJ0603V823ZXXCW1BC
설명:
CAP CER 0.082UF 25V Y5V 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.082 µF