/ Ceramic Capacitors / VJ0603Y392KLJAJ32
minImg
VJ0603Y392KLJAJ32
Vishay Vitramon
제품 번호:
VJ0603Y392KLJAJ32
설명:
CAP CER 3900 PF 16V X7R 0603 PB
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 3900 pF