/ Ceramic Capacitors / VJ0603Y683JXQPW1BC
minImg
VJ0603Y683JXQPW1BC
Vishay Vitramon
제품 번호:
VJ0603Y683JXQPW1BC
설명:
CAP CER 0.068UF 10V X7R 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.068 µF