/ Ceramic Capacitors / VJ0805A390GXQCW1BC
minImg
VJ0805A390GXQCW1BC
Vishay Vitramon
제품 번호:
VJ0805A390GXQCW1BC
설명:
CAP CER 39PF 10V C0G/NP0 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Ratings -
Series VJ W1BC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 39 pF