/ Ceramic Capacitors / VJ1210Y332JXGAT5Z
minImg
VJ1210Y332JXGAT5Z
Vishay Vitramon
제품 번호:
VJ1210Y332JXGAT5Z
설명:
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1210
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series VJ HVArc Guard™
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 3300 pF